The Sin Bin.

Argentina, Austria, Belgium, Brazil, Bulgaria, Cameroon, Chile,
Columbia, Croatia, Denmark, England, France, Germany, Holland,
Italy, Iran, Jamaica, Japan, Mexico, Morocco, Nigeria, Norway, Romania,
Saudi Arabia, Scotland, South Africa, South Korea, Spain, Tunisia, USA, Yugoslavia.

Unfair Play:
22 Red
cards
256 Yellow
cards

France:
3
13

Cameroon:
3
6

Denmark:
2
12

Holland:
2
11

Mexico:
2 9

Germany:
1 12

Argentina:
1 11

Bulgaria:
1
8

South Africa:
1 7

South Korea:
1
7

Jamaica:
1 6

England:
1 5

Belgium:
1 4

Saudi Arabia:
1
4

Scotland:
1 4

Croatia:
19

Chile:
13

Brazil:
12

Italy:
11

Romania:
10

Nigeria:
8

Paraguay:
8

Japan:
7

Norway:
7

Spain:
7

Tunisia:
7

Yugoslavia:
7

Austria:
5

Colombia:
5

Morocco:
4

USA:
4

Iran:
3

Argentina: {top}

Jose CHAMOT (v. Jamaica);
Ariel ORTEGA (v. Croatia);
Roberto AYALA (v. Croatia);
Nelson VIVAS (v. Croatia);
Juan VERON (v. England 2nd Round);
Diego SIMEONE (v. England 2nd Round);
Matias ALMEYDA (v. England 2nd Round);
Carlos ROA (v. England 2nd Round);
Jose CHAMOT (v. Holland 1/4 Finals);
Roberto SENSINI (v. Holland 1/4 Finals);
Ariel ORTEGA (v. Holland 1/4 Finals);
Ariel ORTEGA (v. Holland 1/4 Finals).

Austria: {top}

Anton PFEFFER (v. Cameroon);
Peter SCHOTTEL (v. Chile);
Wolfgang FEIERSINGER (v. Italy);
Ivica VASTIC (v. Italy);
Peter SCHOTTEL (v. Italy).

Belgium: {top}

Lorenzo STAELENS (v.Holland);
Eric DEFLANDRE (v.Holland);
Gordan VIDOVIC (v. Mexico);
Gert VERHEYEN (v. Mexico);
Vital BORKELMANS (v. South Korea).

Brazil: {top}

SAMPAIO (v. Scotland);
ALDAIR
(v. Scotland);
SAMPAIO (v. Morocco);
JUNIOR BAIANO (v. Morocco);
LEONARDO (v. Chile 2nd Round);
CAFU (v. Chile 2nd Round);
Roberto CARLOS (v. Denmark 1/4 Finals);
ALDAIR (v. Denmark 1/4 Finals);
CAFU (v. Denmark 1/4 Finals);
ZE CARLOS (v. Holland 1/2 finals);
CESAR SAMPAIO (v. Holland 1/2 finals);
JUNIOR BAIANO (v. France The Final).

Bulgaria: {top}

Anatoli NANKOV [2y] (v. Paraguay);
Hristo STOITCHKOV (v. Paraguay);
Trifon IVANOV
(v. Paraguay);
Ilian ILIEV (v. Nigeria);
Radostin KISCHISCHEV (v. Nigeria);
Luboslav PENEV (v. Spain);
Gueorgui BATCHEV (v. Spain).

Cameroon: {top}

Samuel IPOUA (v. Austria);
Pierre WOME (v. Italy);
Pierre NJANKA (v. Italy);
Didier ANGIBEAU (v. Italy);
Rigobert SONG (v. Italy);
Raymond KALLA KONGO (v. Italy);
Rigobert SONG (v. Chile);
Rigobert SONG (v. Chile);
Lavriano ETAME (v. Chile).

Chile: {top}

Nelson PARRAGUEZ (v. Italy);
Clarence ACUNA
(v. Italy);
Francisco ROJAS
(v. Italy);
Moises VILLARROEL (v. Austria);
Fabian ESTAY (v. Austria);
Marcelo SALAS (v. Austria);
Ivan ZAMORANO (v. Austria);
Nelson PARRAGUEZ (v. Cameroon);
Francisco ROJAS (v. Cameroon);
Moises VILLARROEL (v. Cameroon);
Miguel P. RAMIREZ (v. Cameroon);
Ronaldo FUENTES (v. Brazil 2nd Round);
Nelson TAPIA (v. Brazil 2nd Round).

Colombia: {top}

Jose SANTA (v. Romania);
Jose SANTA (v. Tunisia);
Mauricio SERNA (v. England);
Victor ARISTIZABAL (v. England);
Jorge BERMUDEZ (v. England).

Croatia: {top}

Zvonimir SOLDO (v. Jamaica);
Dario SIMIC
(v. Jamaica);
Robert PROSINECKI (v.Japan);
Mario STANIC (v.Japan);
Slaven BILIC (v. Argentina);
Zvonimir SOLDO (v. Argentina);
Zvonimir BOBAN (v. Argentina);
Robert JARNI (v. Argentina);
Zvonimir BOBAN (v. Romania 2nd Round);
Slaven BILIC (v. Romania 2nd Round);
Dario SIMIC (v. Germany 1/4 Finals);
Davor SUKER (v. Germany 1/4 Finals);
Aljosa ASANOVIC (v. France 1/2 Finals);
Mario STANIC (v. France 1/2 Finals);
Dario SIMIC (v. France 1/2 Finals);
Krunoslav JURCIC (v. Holland Play-off);
Igor STIMAC (v. Holland Play-off);
Aljosa ASANOVIC (v. Holland Play-off);
Mario STANIC (v. Holland Play-off).

Denmark: {top}

Morten WIEGHORST (v. Saudi Arabia);
Marc RIEPER (v. Saudi Arabia);
Allan NIELSEN
(v. Saudi Arabia);
Michael SCHJONBERG (v. South Africa);
Jes HOGH (v. South Africa);
Peter SCHMEICHEL (v. South Africa);
Miklos MOLNAR (v. South Africa);
Morten WIEGHORST (v. South Africa);
Soren COLDING (v. France);
Stig TOFTING (v. France);
Marc RIEPER (v. Nigeria 2nd Round);
Thomas HELVEG (v. Brazil 1/4 Finals);
Soren COLDING (v. Brazil 1/4 Finals);
Stig TOFTING (v. Brazil 1/4 Finals).

England: {top}

Sol CAMPBELL (v. Tunisia);
Paul SCHOLES (v. Colombia);
Alan SHEARER (v. Colombia);
David SEAMAN (v. Argentina 2nd Round);
Paul INCE (v. Argentina 2nd Round);
David BECKHAM (v. Argentina 2nd Round).

France: {top}

Emmanuel PETIT (v. South Africa);
Didier DESCHAMPS (v. South Africa);
Zinedine ZIDANE
(v. South Africa);
Laurent BLANC (v. Saudi Arabia);
Bixente LIZARAZU (v. Saudi Arabia);
Zinedine ZIDANE (v. Saudi Arabia);
Bernard DIOMEDE (v. Denmark);
Patrick VIEIRA (v. Denmark);
Stéphane GUIVARC'H (v. Italy 1/4 Finals);
Didier DESCHAMPS (v. Italy 1/4 Finals);
Laurent BLANC (v. Croatia 1/2 Finals);
Didier DESCHAMPS (v. Brazil The Final);
Christian KAREMBEU (v. Brazil The Final);
Marcel DESAILLY [2Y] (v. Brazil The Final).

Germany: {top}

Jens JEREMIES (v. USA);
Christian ZIEGE
(v. USA);
Jorg HEINRICH (v. USA):
Lothar MATTHAUS (v. Yugoslavia);
Jurgen KLINSMANN (v. Iran);
Thomas HASSLER (v. Iran);
Markus BABBEL (v. Mexico 2nd Round);
Lothar MATTHAUS (v. Mexico 2nd Round);
Michael TARNAT (v. Mexico 2nd Round);
Dietmar HAMANN (v. Mexico 2nd Round);
Jorg HEINRICH (v. Croatia 1/4 Finals);
Michael TARNAT (v. Croatia 1/4 Finals);
Christian WÖRNS (v. Croatia 1/4 Finals).

Holland: {top}

Patrick KLUIVERT (v. Belgium);
Jaap STAM (v. Mexico);
Arthur NUMAN (v. Mexico):
Jaap STAM (v. Argentina 1/4 Finals);
Arthur NUMAN (v. Argentina 1/4 Finals);
Arthur NUMAN (v. Argentina 1/4 Finals);
Arthur NUMAN (v. Argentina 1/4 Finals);
Michael REIZIGER (v. Brazil 1/2 Finals);
Edgar DAVIDS (v. Brazil 1/2 Finals);
VAN HOOIJDONK (v. Brazil 1/2 Finals);
Clarence SEEDORF (v. Brazil 1/2 Finals);
Edgar DAVIDS (v. Croatia Play-off);
Wim JONK (v. Croatia Play-off).

Italy: {top}

Angelo DI LIVIO (v. Chile);
Fabio CANNAVARO (v. Chile);
Alessandro COSTACURTA (v. Cameroon);
Luigi Di BIAGIO (v. Cameroon);
Paolo MALDINI (v. Austria);
Francesco MORIERO (v. Norway 2nd Round);
Luigi DI BIAGIO (v. Norway 2nd Round);
Paolo MALDINI (v. Norway 2nd Round);
Alessandro DEL PIERO (v. France 1/4 Finals);
Giuseppe BERGOMI (v. France 1/4 Finals);
COSTACURTA (v. France 1/4 Finals).

Iran: {top}

Mehrdad MINAVAND (v. USA);
Javad ZARINCHEH (v. USA);
Ali DAEI (v. Germany).

Jamaica: {top}

Deon BURTON (v. Croatia);
Darryl POWELL [2y] (v. Argentina);
Peter CARGILL (v. Argentina);
Stephen MALCOLM (v. Japan);
Christopher DAWES (v. Japan).

Japan: {top}

Masami IHARA (v. Argentina);
Eisuke NAKANISHI
(v. Argentina);
Takashi HIRANO
(v. Argentina);
Hiroshi NANAMI (v. Croatia);
Eisuke NAKANISHI (v. Croatia);
Yutaka AKITA (v. Croatia);
Motohiro YAMAGUCHI (v. Jamaica).

Mexico: {top}

Jaime ORDIALES (v. South Korea);
Alberto ASPE GARCIA
(v. South Korea);
Pavel PARDO (v. Belgium);
Ramon RAMIREZ (v. Belgium);
German VILLA (v. Holland);
Luis HERNANDEZ (v. Holland);
Salvador CARMONA (v. Holland);
Ricardo PELAEZ (v. Holland);
Ramon RAMIREZ (v. Holland);
Duilio DAVINO (v. Germany 2nd Round);
BLANCO (v. Germany 2nd Round).

Morocco: {top}

Said CHIBA (v. Norway);
Abdeljilil HADDA (v. Brazil);
Said CHIBA (v. Brazil);
Youssef CHIPPO (v. Scotland).

Nigeria: {top}

UCHE (v. Spain);
Mutiu ADEPOJU (v. Bulgaria);
UCHE (v. Bulgaria);
Victor IKPEBA (v. Bulgaria);
Jay-Jay OKOCHA (v. Bulgaria);
Augustine EGUAVOEN (v. Paraguay);
Ben IROHA (v. Paraguay);
Jay-Jay OKOCHA (v. Denmark 2nd Round).

Norway: {top}

Kjetil REKDAL (v. Scotland);
Henning BERG
(v. Scotland);
Oyvind LEONHARDSEN (v. Brazil);
Erik MYKLAND (v. Brazil);
Havard FLO (v. Italy 2nd Round);
Erik MYKLAND (v. Italy 2nd Round);
Kjetil REKDAL (v. Italy 2nd Round).

Paraguay: {top}

Miguel BENITEZ (v. Bulgaria);
Celso AYALA (v. Spain);
Francisco ARCE (v. Spain);
Jose Luis CHILAVERT (v. France 2nd Round);
Miguel BENITEZ (v. France 2nd Round);
Julio Cesar ENCISO (v. France 2nd Round);
Francisco ARCE (v. France 2nd Round);
Aristides ROJAS (v. France 2nd Round).

Romania: {top}

Iulian FILIPESCU (v. Columbia);
Dorinel MUNTEANU
(v. Colombia);
Dan PETRESCU (v. Colombia);
Gheorghe HAGI (v. England);
Gheorghe POPESCU (v. England);
Liviu CIOBOTARIU (v. England);
Iulian FILIPESCU (v. England);
Gheorghe POPESCU (v. Croatia 2nd Round);
Dan PETRESCU (v. Croatia 2nd Round);
Adrian ILIE (v. Croatia 2nd Round).

Saudi Arabia: {top}

Khalid AL MOWALAD (v. Denmark);
Mohammed AL JAHNI (v. France);
Sami AL JABER (v. France);
Mohammed AL KHILAIWI (v. France);
Khamis DOSSARI (v. South Africa).

Scotland: {top}

Darren JACKSON (v. Brazil);
Gordon DURIE (v. Norway);
Darren JACKSON
(v. Norway);
Kevin GALLACHER (v. Morocco);
Craig BURLEY (v. Morocco).

South Africa: {top}

Willem JACKSON (v. France);
David NYATHI (v. Denmark);
Pierre ISSA (v. Denmark);
Alfred PHIRI (v. Denmark);
Lucas RADEBE (v. Denmark);
Alfred PHIRI (v. Denmark);
Quinton FORTUNE (v. Saudi Arabia);
Lucas RADEBE (v. Saudi Arabia).

South Korea: {top}

Min Sung LEE (v. Mexico);
Seok Ju HA
(v. Mexico);
Yong Soo CHOI (v. Holland);
Jong Soo KO (v. Holland);
Tae Young KIM (v. Belgium);
Lim Saeng LEE (v. Belgium);
Min Sung LEE (v. Belgium);
Byung Ji KIM (v. Belgium).

Spain: {top}

Guillermo AMOR (v. Nigeria);
Miguel NADAL
(v. Nigeria);
Ivan CAMPO
(v. Nigeria);
SERGI (v. Paraguay);
KIKO (v. Paraguay);
Carlos AGUILERA (v. Bulgaria);
Julen GUERRERO (v. Bulgaria).

Tunisia: {top}

CLAYTON (v. England);
Imed BEN YOUNES
(v. England);
Kaies GODHBANE
(v. England);-
Riadh BOUAZIZI (v. Colombia);
CLAYTON (v. Colombia);
Zoubeir BAYA (v. Romania);
Skander SOUAYAH (v. Romania).

USA: {top}

Frankie HEJDUK (v. Germany);
Eddie POPE (v. Germany);
David REGIS (v. Iran);
Claudio REYNA (v. Yugoslavia).

Yugoslavia: {top}

Zeljko PETROVIC (v. Iran);
Dragan STOJKOVIC
(v. Iran);
Dejan STANKOVIC (v.USA);
Perica OGNJENOVIC (v.USA);
Dragan STOJKOVIC (v. Holland 2nd Round);
Zoran MIRKOVIC (v. Holland 2nd Round);
Goran DJOROVIC (v. Holland 2nd Round).

France 1998